Home Blog Jak pisać o projektach i project management’cie?

Jak pisać o projektach i project management’cie?

autor Andrzej Gajewski
2 min. czytania

Projekty, projekty, projekty. Ich realizacja to całkiem ciekawa przygoda. Planujesz, realizujesz, oglądasz efekty. Zmienia się otoczenie, zmienia się organizacja, zmieniają się ludzie (doświadczają, bogacą się, są mądrzejsi).

Projekt zabiera jednak czas, mnóstwo czasu. Zmiany, które są w samym projekcie jak i dookoła niego wzajemnie na siebie wpływają. Trzeba reagować. Czasami nie wystarczy czasu z etatu. Zwykłe 8 godzin pracy to za mało. Nawet jak wyjdziesz z pracy myślisz o projekcie, o planach, o organizacji, zwykłe co dalej.

Mnie też to dotyka na codzień. Ma wpływ na moje inne działania. Ma wpływ także na ten blog. Mam tak wiele myśli na temat projektów, na temat narzędzi. Mam długą listę ciekawych aspektów, które chciałbym poruszyć i się nimi podzielić, a tu poprostu nie wystarcza czasu. Dobra jest za krótka.

Zapraszamy na szkolenie

Szkolenie z Zarządzania Projektami

Dlaczego o tym piszę? Nie chcę by pozostawało wrażenie, że oto jeszcze jedna strona, domena z dziwnymi treściami, zapomniana, nie rozwijana, jest w internecie. Chcę do niej wrócić. Chcę się dzielić doświadczeniami, spostrzeżeniami, wywoływać dyskusję. Chcę wrócić do wypełniania tego bloga, dostarczać treści. Chcę Ci coś dać od siebie. Coś co może się przydać w Twojej podróży w project management’cie.

I co dalej? No cóż blog to też projekt. Trzeba go zaplanować, zbilansować zasoby, przeanalizować ryzyko .. a nóż są w tym jakieś szanse. Trzeba ustawić priorytety .. i ruszyć. I tak też to planuję zrealizować. Efekty powinny być widoczne już niebawem.

Tymczasem jeśli masz jakieś pytania, interesuje Cię zarządzenie projektami (ang. project management), chcesz zasięgnąć rady .. pisz do mnie. Chętnie poznam różne kwestie, może nawet będę w stanie pomóc.

You may also like

Zostaw komentarz