Home WydarzeniaManagement 3.0 Visual Attention Expert czyli jak być słuchanym

Visual Attention Expert czyli jak być słuchanym

autor Andrzej Gajewski
2 min. czytania

Tym razem o komunikacji. Spotkanie Management 3.0 MeetUp Warsaw było o komunikacji. Komunikacja i utrzymywanie uwagi. Ważne dwa tematy w czasie pandemii i kwarantanny.

Dlaczego ważne?

Nasza komunikacja biznesowa (w szczególności) przeniosła się do sfery elektronicznej. Jej głównym nośnikiem stał się internet. Odbywamy rozmowy, spotkania w trybie online. Korzystając z elektronicznych narzędzi najczęściej się tylko słyszymy, czasem widzimy na wideokonferencjach.

Nie możemy się zobaczyć, zbliżyć do rozmówców. Nie możemy zaobserwować ich gestów, mowy ciała w całości. Nie możemy wpływać na zaangażowanie i reagować na zachowania .. jesteśmy tylko głosem w słuchawkach lub głośnikach i obrazem na ekranie.

Michał Mendyka pokazał jak praktycznie wykorzystać pewne techniki, które wpływają na wzrost zaangażowania. Na co zwrócić uwagę, jak zadbać o przekaz, naszą prezentację by była atrakcyjna dla odbiorcy. By odbiorca był cały czas w kontakcie z nami i w zaangażowany sposób uczestniczył w spotkaniu.

Ja jak zwykle bawiłem się w sketchnoting. Przygotowałem notatkę wizualną, sketchnotkę własnie. Także dla Ciebie by materiał został nie tylko w głowie ale w obrazie.

You may also like

Zostaw komentarz